Serwis Tłumacza


Drukuj E-mail

Publikacje
(witryny i artykuły poświęcone problemom przekładu oraz językowi)

 

ang.gif

Translation Journal

"A Publication for Translators by Translators about Translators and Translation" - internetowy kwartalnik dla tłumaczy; bardzo ciekawe artykuły i prace naukowe, głównie w języku angielskim; szeroki zakres tematyczny, od tłumaczeń prawniczych i technicznych po literaturę piękną i dialogi filmowe. Do tego dział pytań i odpowiedzi oraz bogaty zestaw przydatnych adresów internetowych.
http://accurapid.com/journal

 

ang.gif

World Wide Words

Imponująca kolekcja znakomicie napisanych artykułów na temat języka angielskiego; etymologia i znaczenie dziwnych i mało znanych słów, recenzje słowników, cotygodniowy biuletyn itp. Gorąco polecam!
www.worldwidewords.org/index.htm

 

pol.gif

Lekarski Poradnik Językowy

Obszerny serwis poświęcony językowi polskiemu i rozmaitym błędom popełnianym przez jego użytkowników, zwłaszcza autorów tekstów medycznych. Interesujące artykuły, porady, testy, słowniczek pleonazmów i tautologii, humor językowy itp.
http://lpj.pl

 

pol.gif

Angielski Online

Portal przeznaczony zasadniczo dla uczących się angielskiego; zawiera m.in. kilka tekstów o sztuce tłumaczenia (autor obiecuje następne w najbliższej przyszłości).
http://angielski-online.pl/rozne/67-sztuka-tlumaczenia

   

pol.gif

Cracow czy Krakow?

Interesujące (i zgodne z moją opinią) rozważania o drobnym, ale ważnym i częstym problemie przy tłumaczeniu na angielski tekstów o Polsce.
http://angielskidlakazdego.blox.pl/2010/07/Cracow-czy-Krakow.html

 

 

 
poradkk

Tłumaczenie filmów

Słownik budowlany